Κερκης-ΓΕΗ

Με νίκη έκλεισε τον πρώτο γύρο η ομάδα μας αφού επικράτησε με 3-0 (25-20,25-12,25-19) σετ της ομάδας ΓΕ Ηρακλείου. Έτσι κλείνει ένας γύρος που δώσαμε 7 παιχνίδια εκτός έδρας , 3 εντος και 1 εντος που δεν ξεκίνησε ποτέ και χάθηκε στα χαρτιά όπως και άλλοι τρεις βαθμοί λόγο της γνωστής ιστορίας με τον γιατρό του αγώνα που άργησε 4 λεπτά. Αξίζει να σημειωθεί ότι χθες , σε ίδια ακριβώς περίπτωση στο παιχνίδι Ηρακλής-Φοίνικας Σύρου , που ο γιατρός του αγώνα άργησε κατά 30 λεπτά , το παιχνίδι έγινε κανονικά χωρίς κυρώσεις για το γηπεδούχο σωματείο. Επόμενος αγώνας μας και πρώτος για τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος , Αυτό το Σάββατο στις 19:00 πάλι στο γήπεδο του καρλοβασου με αντίπαλο την ομάδα ΑΕ Αρμενίων.